Patří muž k porodu?

Každá žena je jiná ...

Každý muž je jiný ...

Bavme se o tom společně

Každá žena je jiná, a proto se i naše představy o porodu často liší.

Pro řadu žen je přítomnost partnera naprosto zásadní, zatímco jiné tuto možnost zcela odmítají.

Ať už je vaše přání jakékoliv, mělo by vždy zohledňovat nejen váš komfort, ale také partnerovy osobní limity a přesvědčení.

Dříve byl porod a vše s ním spojené v našich končinách především ženskou záležitostí. Porody vedly porodní báby a i ostatní ženy pomáhaly se vším okolo. Muž byl přizván, až když bylo miminko na světě a žena dostatečně opečovaná. Tehdy ovšem společnost žila v určitých komunitách, v nichž se všichni navzájem znali a porodní bába často asistovala několika generacím rodiček. V některých kmenech ženy dokonce odcházely porodit samy na místo k tomu určené, aby je nikdo nerušil.

Je totiž vědecky dokázáno, že k fyziologickému a nekomplikovanému průběhu porodu je potřeba především to, aby se žena cítila v klidu a v bezpečí.

V dnešní době hraje u porodu podpůrnou roli většinou otec dítěte. Právě přítomnost nejbližšího člověka nám totiž může dodat tolik potřebný pocit jistoty. Mnohé ženy vnímají partnera nejen jako psychickou podporu, ale také jako určitého ochránce svých práv a hranic.

Mluvte o tom

I tak rozhodně platí, že tato cesta nemusí být pro každého.

O tom, zda chce být partner přímým svědkem procesu zrození, by si spolu měl pár upřímně, s respektem a láskou promluvit už během těhotenství.

Jak muže připravit

Domluvíte-li se na přítomnosti partnera, určitě je dobré ho trochu zasvětit do toho, jak porod probíhá, na co je možné se připravit a na co se naopak moc přichystat nejde.

Velká část mužů většinou nebude číst knihy jako vy, které jsou k tomuto tématu k dispozici, někdy nechtějí navštívit ani předporodní kurzy, a proto jsem pro vás ženy a vaše muže přichystala přehledný e-book MUŽ U PORODU, kde jsou shrnuty ty nejzákladnější informace včetně muži tolik preferovaného jasného a stručného seznamu věcí, co mám zařídit, co se po mě chce, abych udělal a klidně si to hezky i odškrtávat.

Pro muže je určitě velmi důležité, aby měli konkrétní představu nebo dokonce seznam věcí, s nimiž mohou během porodu efektivně pomoci.

Je bláhové spoléhat na to, že partner „vycítí“, co zrovna potřebujete. Muži to mají jinak, to přece víte 🙂

Muži většinou uvítají seznam jasných a konkrétních instrukcí, díky nimž mu bude jasné, co bude mít během porodu na starosti.

Tak tady ho máte !

Ať vnese jistotu do vašich kompetencí během porodu a tolik potřebný klid a pocit bezpečí vaší partnerce.

Protože na porodu záleží

víc, než si všichni myslíme.